Dans

Dans

Street Jazz Dans

Günümüzde özellikle çocuklar arasında popülerleşen Street Jazz Dans; Hip-Hop, Funk, RNB kombinasyonlarını içeren, hareketli yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılır.

Kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındıran Street Jazz Dans, akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikaller, televizyon şovları ve son dönemde kliplerde de kullanılır.

Derslerimiz stretching (vücut esnetme) ve kondisyon hareketleriyle başlayıp teknik hareketler ve dans koreografisiyle devam eder.

Jazz Dans

Jazz Dans Amerika´da Birinci Dünya Savaşı sonunda, halkın savaş bunalımını atmak istediği bir dönemde başlamıştır. Özellikle "kayıp jenerasyon" olarak adlandırılan gençler sosyal hayatlarında yeni bir arayış içine girerler. Dolayısıyla Jazz Dans; gece kulüpleri, kabareler ve dans salonlarında savaş öncesine göre farklılaşan yeni bir dans şekli olarak ortaya çıkar.

Broadway Show ve sinemalarında sıkça yer alan Jazz Dans, baleye kıyasla çok daha güncel ve modern bir dans türüdür. Genellikle güncel müziklerle birlikte vücut hareketlerini baz alır. İlk bakışta çok kolay ve eğlenceli gibi görünse de oldukça fazla form ister. Partnersiz yapılır. Belli bir koreografi üzerinde çalışılır.

Eğitim dönemi sonunda teknik ve estetik anlamda üst düzeyde hazırlanmış profesyonel sahnede verilen resitalde, öğrencilerimize kalabalık kitlelere ulaşma imkânı sunulur.

Mini Street Jazz 6+ YAŞ
Street Jazz
9+ YAŞ
Jazz Dans
13+ YAŞ