image

Bale, dans ve müzikte birlikte çalıştığımız ulusal ve uluslararası kurumların standartlarında eğitim gören ve diploma almaya hak kazanan öğrencilerimiz, akademik ve profesyonel yaşantılarında bu müfredattan geçmiş olmalarının ayrıcalığını yaşıyorlar.

Kurulduğumuz günden itibaren, bale ve dansta Tan Sağtürk ve sahibi olduğu Tan Sağtürk Akademi’nin bilgi ve desteğinden yararlanıyoruz.

Kurumumuz, bale alanında dünyanın bir numaralı uluslararası belgelendirme sistemi olarak kabul edilen Vaganova Bale Eğitim Sistemi’nin yetkili eğitim ve sınav merkezidir.

Dünyaca ünlü bale sanatçısı, bale eğitmeni ve koreografların yetişmesini sağlayan, hangi yaşta, hangi hareketin, hangi zorluk derecesiyle öğretilmesi gerektiği temeline dayanan bu sistemle eğitilen klasik bale öğrencilerimiz, pedagojik bale eğitimi almış eğitmenlerimiz tarafından eğitilirler.

Devam şartlarına uygun olarak eğitim sürelerini tamamlayan öğrencilerimiz, MEB sertifikasının yanı sıra, Vaganova sistemini uygulayan New Bulgarian University’den mezun olma hakkını da kazanırlar.

Kurumumuz müzik alanında dünyanın bir numaralı uluslararası belgelendirme sistemi olarak kabul edilen London College of Music (LCM)’in yetkili eğitim ve sınav merkezidir.

Müfredat sürelerini tamamlayan ve sınavlarda başarı gösteren öğrencilerimiz, MEB sertifikasının yanı sıra, uluslararası akreditasyona sahip LCM’den mezun olma şansına da sahip olurlar.

Kurumumuz müzik alanında dünyanın bir numaralı uluslararası belgelendirme sistemi olarak kabul edilen Trinity College London’ın yetkili eğitim ve sınav merkezidir.

Klasik, rock, pop, caz gibi geniş bir yelpazede eğitim alan müzik bölümü öğrencilerimiz, uluslararası akreditasyonlarını, diğer sistemlerden çok daha aktif, yenilikçi ve yaygın olan Trinity sınavlarına göre alırlar.

Trinity onaylı bir sertifika ya da diplomaya sahip olanlara, akademik kayıt ve burs başvurularında öncelik verilir. Dolayısıyla müzik öğrencilerimiz profesyonel yaşantılarında bu müfredattan geçmiş olmanın ayrıcalığını yaşarlar.